Opinie o Nas
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Węgiel drzewny do grilla dostępny w asortymencie sklepu Prowita to wysokiej jakości produkt marki Lotus Grill wykonany z drewna bukowego. Dostępny jest w workach 1 kg (wystarcza na około 6 sesji grillowania) oraz 2,5 kg (na 14-15 spotkań przy grillu).  

Węgiel

Na czym polega fenomen węgla Lotus Grill?

Węgiel ma wysoką wartość opałową, spala się bardzo długo, a jednocześnie dość łatwo i szybko się rozpala. Jego wartość klasyfikuje:

  • kaloryczność,
  • wilgotność.

Wysoka kaloryczność węgla Lotus Grill wynika z perfekcyjnie wyselekcjonowanego węgla bukowego — jest to klasa premium węgla drzewnego. Używając tego typu węgla do grilla Lotus Grill zapewniamy sobie przepyszne, soczyste steki. Jeśli chcemy grillować kiełbaski czy warzywa to nie potrzebujemy wyższych temperatur. Ponadto węgiel Lotus Grill nie pyli się, nie zanieczyszcza otoczenia i jest łatwy w przechowywaniu – należy składować go jedynie w suchym miejscu.

Natomiast wilgotny węgiel, który jest np. źle przechowywany lub transportowany w niedostosowanych warunkach, powoduje powstawanie kłębów dymu podczas grillowania. Im więcej wilgoci w węglu, tym więcej zauważymy dymu przy rozpalaniu. Dlatego też węgiel Lotus Grill ma bardzo niską zawartość wilgoci, a nieznaczne ilości dymu mogą pojawić się jedynie przy rozpalaniu – w późniejszym etapie węgiel spala się bezdymnie. Używając grilla Lotus możemy grillować nawet w pomieszczeniach zamkniętych — oczywiście należy się tutaj liczyć z innymi czynnikami, takimi jak zapachy.

Jaki węgiel do grilla bezdymnego wybrać?

Oferowany węgiel do grilla bezdymnego to gwarancja bezpiecznego grillowania, bez obecności szkodliwego, łzawiącego dymu. Węgiel Lotus Grill to wysokiej jakości materiał, w pełni naturalny i idealnie nadający się do grilli bezdymnych, jak również klasycznych. Nie generuje także nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu dla własnej wygody można ustawić go nawet na stole biesiadnym i korzystać z dobrodziejstw spotykania się z przyjaciółmi. 

Węgiel Lotus Grill posiada certyfikat FSC, który świadczy o tym, że węgiel jest ekologiczny i wytwarzany w zgodzie z założeniami odpowiedzialnego gospodarowania lasami. Zatem jaki węgiel do grilla bezdymnego wybrać? Oczywiście, węgiel Lotus Grill!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty, a także do składania zamówień ma węgiel na do grilla, również bezdymnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl