Opinie o Nas

Generator ozonu domowy Vita-My

vita-my ozonator.jpg
  • nowość
Dostępność: brak towaru
Cena: 280,00 zł 280.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jak działa ozonator

Generator ozonu produkuje ozon za pomocą tzw. wyładowania koronowego. Poprzez użycie energii elektrycznej cząstki tlenu są rozbijane i tworzą ozon, nazywany często aktywnym tlenem. Ozon obecny w powietrzu lub wodzie działa jako silny sterylizator i utleniacz, po czym (typowo po upływie ok 1-2 godzin) powraca do stanu naturalnego tlenu.

Generator wzbogaca cząstkę tlenu O2 w dodatkowy atom tlenu tworząc trójtlenek (O3) - czyli ozon. To trzecie wiązanie tlenu jest bardzo słabe i rozpada się bardzo szybko. Wolny atom tlenu bardzo łatwo wchodzi w reakcje niszcząc bakterie, pleśń, grzyby. Stężony ozon jest używany do dezynfekcji ran a występuje w postaci wody utlenionej. 

Warzywa czy owoce po 10 minutach kompieli ozonowej są wyjałowione z niewidzialnych dla oczuu bakterii, wirusów, grzybów czy pleśni.

Ozon to silny środek bakterio- i wirusobójczy, znacznie skuteczniejszy np. od chloru. Poprawne korzystanie z dobrodziejstw ozonu jest też w pełni bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

 

Praktyczne zastosowanie ozonatora

Do żywności i wody pitnej

Usuwa bakterie, wirusy, pleśń, grzyby, pestycydy i azotany z oworców i warzyw. Oczyszcza i przedłuża ich świeżość i trwałość.
Odkaża i odświeża mięso, drób, jaja ryby i owoce morza usuwając mikroorganizmy, hormony czy antybiotyki.
Dotlenia i ozonuje wodę pitną jednocześnie oczyszczając ją z pozostałości metali, chloru i bakterii.

Do ozonowania powietrza

Usuwa nieprzyjemne zapachy z pomieszczeń, lodówek, szaf czy samochodów. Ozon działa tu szczególnie skutecznie, ponieważ nie maskuje zapachów tylko je rzeczywiście usuwa.
Działa zbawiennie dla alergików, niszcząc roztocza i drobne bakterie, które mogą powodować ataki astmy i wyczerpanie organizmu.

 

 

   

 

 

Prosta obsługa


Generator ozonu GH-9020 ma bardzo czytelny panel sterowania z kilkoma dużymi przyciskami. Urządzenie ma 3 podstawowe tryby:

  • tryb czuwania- automatyczny tryb tuż po uruchomieniu urządzenia, który nie generuje ozonu i wyłącza się po 10 sekundach bez aktywności
  • tryb standardowy- ręcznie ustawiamy długość pracy maszyny w odstępach 10-minutowych i zakresie od 10 do 60 minut ciągłej pracy
  • tryb cykliczny- stała praca naprzemienna: 10 minut ozonowania i 60 minut przerwy - przydatny np. gdy chcemy zdezynfekować pokój podczas całodniowego pobytu w pracy


Dzięki trybowi cyklicznemu możemy pozostawić włączone urządzenie na dłużej bez zagrożenia, że stężenie ozonu przekroczy bezpieczny dla organizmu poziom.

Wyposażenie standardowe:

  • Generator ozonu
  • Przewód z głowicą (do ozonowania wody)
  • Zasilacz standardowy 230V
  • Zasilacz do gniazdka zapalniczki samochodowej 12V
  • Polska instrukcja obsługi

 

Moc

18W

Napięcie

220V/50Hz

Wydajność ozonu

500 mg/h

Czas pracy standard

10-60 minut

Wymiary

260 x 196 x 60 mm

Waga urządzenia

530 g

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl