Opinie o Nas

Generator ozonu domowy Vita-My

vita-my ozonator.jpg
  • nowość
Dostępność: brak towaru
Cena: 280,00 zł 280.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

domowy generator ozonu

Jak działa ozonator

Generator ozonu produkuje ozon za pomocą tzw. wyładowania koronowego. Poprzez użycie energii elektrycznej cząstki tlenu są rozbijane i tworzą ozon, nazywany często aktywnym tlenem. Ozon obecny w powietrzu lub wodzie działa jako silny sterylizator i utleniacz, po czym (typowo po upływie ok 1-2 godzin) powraca do stanu naturalnego tlenu.

Generator ozonu do mieszkania wzbogaca cząstkę tlenu O2 w dodatkowy atom tlenu tworząc trójtlenek (O3) - czyli ozon. To trzecie wiązanie tlenu jest bardzo słabe i rozpada się bardzo szybko. Wolny atom tlenu bardzo łatwo wchodzi w reakcje niszcząc bakterie, pleśń, grzyby. Stężony ozon jest używany do dezynfekcji ran a występuje w postaci wody utlenionej. 

Warzywa czy owoce po 10 minutach kompieli ozonowej są wyjałowione z niewidzialnych dla oczuu bakterii, wirusów, grzybów czy pleśni.

Ozon to silny środek bakterio- i wirusobójczy, znacznie skuteczniejszy np. od chloru. Poprawne korzystanie z dobrodziejstw ozonu jest też w pełni bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

 

Praktyczne zastosowanie ozonatora

Do żywności i wody pitnej

Usuwa bakterie, wirusy, pleśń, grzyby, pestycydy i azotany z oworców i warzyw. Oczyszcza i przedłuża ich świeżość i trwałość.
Odkaża i odświeża mięso, drób, jaja ryby i owoce morza usuwając mikroorganizmy, hormony czy antybiotyki.
Dotlenia i ozonuje wodę pitną jednocześnie oczyszczając ją z pozostałości metali, chloru i bakterii.

generator ozonu do mieszkania
Do ozonowania powietrza

Usuwa nieprzyjemne zapachy z pomieszczeń, lodówek, szaf czy samochodów. Ozon działa tu szczególnie skutecznie, ponieważ nie maskuje zapachów tylko je rzeczywiście usuwa.
Działa zbawiennie dla alergików, niszcząc roztocza i drobne bakterie, które mogą powodować ataki astmy i wyczerpanie organizmu.
generator ozonu do domu

 

 

mały generator ozonu
   

 

 

Prosta obsługa

Domowy generator ozonu GH-9020 ma bardzo czytelny panel sterowania z kilkoma dużymi przyciskami. Urządzenie ma 3 podstawowe tryby:

  • tryb czuwania- automatyczny tryb tuż po uruchomieniu urządzenia, który nie generuje ozonu i wyłącza się po 10 sekundach bez aktywności
  • tryb standardowy- ręcznie ustawiamy długość pracy maszyny w odstępach 10-minutowych i zakresie od 10 do 60 minut ciągłej pracy
  • tryb cykliczny- stała praca naprzemienna: 10 minut ozonowania i 60 minut przerwy - przydatny np. gdy chcemy zdezynfekować pokój podczas całodniowego pobytu w pracy


Dzięki trybowi cyklicznemu możemy pozostawić włączone urządzenie na dłużej bez zagrożenia, że stężenie ozonu przekroczy bezpieczny dla organizmu poziom.

Wyposażenie standardowe:

  • Generator ozonu
  • Przewód z głowicą (do ozonowania wody)
  • Zasilacz standardowy 230V
  • Zasilacz do gniazdka zapalniczki samochodowej 12V
  • Polska instrukcja obsługi

 

kompaktowy generator ozonu

Moc

18W

Napięcie

220V/50Hz

Wydajność ozonu

500 mg/h

Czas pracy standard

10-60 minut

Wymiary

260 x 196 x 60 mm

Waga urządzenia

530 g

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl