Opinie o Nas
Dlaczego warto kupić wyciskarkę 0
Dlaczego warto kupić wyciskarkę

Dlaczego warto kupić wyciskarkę.

Wyciskarki do soku w odróżnieniu od sokowirówek miażdżą produkty (owoce, warzywa) i wyciskają z nich sok. Te drugie natomiast ścierają produkty i separują pulpę od soku dzięki sile odśrodkowej. Ma to swoje wady. Sok z sokowirówek jest gorszej jakości, jest go mniej i podczas ścierania produktów nagrzewają się one nieznacznie, wystarczająco jednak, aby utracić część dobroczynnych właściwości i witamin. 

Budowa wyciskarki

Wyciskarka jest zbudowana z podstawy, w której znajduje się mocny silnik działający na niskich obrotach. Silnik taki jest bardzo cichy, dzięki czemu podczas wyciskania soku nie obudzimy sąsiadów. W urządzeniu znajduje się także misa główna z dwoma wylotami - jednym wydobywa się pulpa, a drugim sok. W środku misy umieszczone jest sitko wykonane z ultemu, a w sitku ślimak, czyli serce wyciskarki. Gdy wrzucamy produkty do wyciskarki, ślimak ten obracając się, wolno rozdrabnia nasze produkty, miażdzy i wyciska sok na sitku.

Zaletą wyciskarki jest to, że sok wyciskany jest powoli na małych obrotach, a więc nie ma mowy o nagrzewaniu się soku. Zużycie prądu w przypadku wyciskarek Kuvings to 240W. Mniej jest odpadów i otrzymujemy więcej soku niż z sokowirówki. Wyciskarkę łatwo jest wyczyścić dzięki bardzo prostej konstrukcji i załączonym specjalnym szczotkom.

Jakość soku z wyciskarki

Jakość soku z wyciskarki jest o wiele lepsza - nie napowietrza się, nie rozwarstwia i nie nagrzewa. Niska prędkość wyciskania zachowuje o wiele więcej składników odżywczych.

Jakie produkty wyciskać?

Wyciskarka Kuvings doskonale radzi sobie z produktami twardymi, takimi jak marchew, burak, bataty, kapusta itp. oraz miękkimi, jak śliwki, bakłażany, cytrusy czy pomidory. Nie ma również problemu z ziołami, sałatą, trawą pszeniczną, pokrzywami i innymi tego typu produktami. W przypadku śliwek, brzoskwiń, wiśni oraz innych produktów zawierających twarde pestki ,należy te pestki usunąć przed wyciskaniem soku, można bowiem uszkodzić urządzenie.

Tworzywa

Ultem jest tworzywem niezawierającym bisfenolu. Wykorzystuje się go między innymi w chirurgii, cechuje się większą wytrzymałością, szlachetnością, trwałością i bezpieczeństwem dla nas konsumentów, a przede wszystkim dla dzieci.

Bisfenol A (BPA) jest związkiem wykorzystywanym do produkcji tworzywa poliwęglanowego (większość plastikowych elementów). Badania wykazały szkodliwy wpływ tej substancji na rozwój dzieci oraz dowiodły związek z zapadalnością na wiele chorób, w tym nowotworowych. Komisja Europejska wprowadziła zakaz używania bisfenolu A, szczególnie w produkcji butelek dla dzieci, ponieważ może w pewnych ilościach przenikać do pożywienia, zwłaszcza w podwyższonej temperaturze. Elementy wyciskarki Kuvings nie zawierają Bisfenolu A, a więc są bezpieczne dla nas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl